BAŞKAN ÖZCAN’DAN AK PARTİ’YE CEVAP GECİKMEDİ
Haber
11 Eylül 2021 - Cumartesi 14:15
 
BAŞKAN ÖZCAN’DAN AK PARTİ’YE CEVAP GECİKMEDİ
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, basın açıklaması düzenleyerek AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, AK Parti Bolu Belediyesi Meclisi Grup Başkanvekili Uğur Akbay ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Kazım Konak’ın kendisi ile ilgili yaptıkları ortak basın açıklamasına yönelik açıklamalarda bulundu.
GÜNDEM Haberi
BAŞKAN ÖZCAN’DAN AK PARTİ’YE CEVAP GECİKMEDİ

Açıklamasında birçok konuya yer veren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın’a öncelik vererek sert sözlerle yüklendi.

 

AK PARTİ CUMHURİYET HALK PARTİSİNİN GERİ DÖNÜŞÜM MERKEZİNE DÖNMEYE BAŞLADI

 

AK Partinin Cumhuriyet Halk Partisinin geri dönüşüm merkezi haleni geldiğin belirten Başkan Özcan, “AK parti binasında bir araya gelip açıklama yapanlardan 2’si CHP’li. Biri yönetime giremedim diye küstü gitti AK partiye milletvekili oldu. Diğeri belediye meclis üyesi adayı oldu aday gösterilmedi diye AK partiye gitti. İlçe başkanı oldu. Maalesef AK Parti bizim Cumhuriyet Halk Partisinin geri dönüşüm merkezine dönmeye başladı. Şimdi birkaç işe yaramayan CHP’li daha var görüşmeler sürüyor onları da AK partiye göndeririz. Bizde işe yaramayanlar orada işe yarıyor. O koltuklara oturtuluyor. Sayın Erdoğan’a bunu bir göndereyim. Kendileri taktim ederler” dedi.

 

 “CHP’Lİ OLMAK UTANILACAK BİR ŞEY DEĞİL”

 

Bolu Belediye Başkanı olarak milletvekilleri ile polemiğe girmek istemediğini belirten Başkan Özcan “Ben ilin belediye başkanı olarak ilin milletvekili ile polemiğe girmek istermiyim? Uzun süredir sürekli başka işi gücü yokmuş gibi laf yetiştiriyor. Ben valla Sayın Ali Erçoşkun’dan özür diliyorum. Ali bey şu anki mevcut iki milletvekilinin yapamadığı işin çok daha fazlasını yapıyordu. En azından Bolu’nun dertleri ile dertleşiyordu. Zaman zaman tartışmalarımız oluyordu. Ama hiç bu kadar kişileştiren birin ben hayatımda görmedim. İnsan geçmişinden utanç duymayacak, CHP’li olmak utanılacak bir şey değil ki. Rahmetli babası kendisi AK Partide kadın kolları başkanıyken o CHP’nin delegesiydi. Ayıp bir şey mi? CHP zihniyeti diyor ya, kendi babası rahmetli onuncaya kadar CHP’li kalmaya devam eden birisi” ifadelerine yer verdi.

 

“CHP’DEN TAMAMEN KOPTU SANIYORDUK”

 

Partisi tarafından disipline verilmesinde AK Parti Milletvekili Arzu Aydın’ında olup olmadığını merak ettiğini söyleyen Özcan, “Artık şüphelenmeye başladım. Partiye ben bir sürü eleştiriler getirdim milletvekili dönemimde Arzu hanım topa girinceye kadar benim parti beni disiplin kuruluna vermedi. Hala bizim parti ile görünmez bağı devam mı ediyor?  Bizim parti yönetiminin üstünde görüştüğü insanlar mı var diye merek ediyorum? Beni disipline verdiren güçler arasında Arzu hanımda var mı? merek ediyorum. Biz onu CHP’den tamamen koptu sanıyorduk ama şüphelenmeye başladım” dedi.

“BİRLİKTE BİR SOKAĞA ÇIKALIM BAKALIM”

 

AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın’a sokağa çıkma teklifinde bulunan Başkan Özcan, “Sayın vekil ‘sokağa çıkmıyor’ diye bir şey söylemiş. Ben hep sokaktayım. Saat 7’de çıkıyorum. En az iki tana kahveye uğruyorum. Elbette milletvekili kadar esnaf ziyareti yapamıyorum. O kadar yoğun işlerle uğraşıyoruz ki çıkamıyorum. ‘Çalışmıyor, organizasyon yapıyor, açılış yapıyor’ demiş. Neyin açılışını yapıyoruz biz? Yaptığımız hizmetlerin açılışını yapıyoruz. Şu anda Bolu Belediyesi bütçesinin 50’sinden fazlasını yatırıma ayıran tek belediye. İstiyorsa Sayın Vekil şöyle yapalım. Benim bir teklifim var. Birlikte bir sokağa çıkalım bakalım. Oradaki tabloyu görelim. Sokakta beni herkes tanıyor, sadece burada değil. Sayın Vekilin Bolu’da tanınırlık oranı zaten düşük. 3,5 esnaf ziyaret etti. Önceden gidip ‘Milletvekili geliyor’ demeseler kimse Sayın Milletvekili tanımıyor. Fehmi Küpçü’yü zaten tanıyan yok. Sayın Arzu Aydın haddini fazlasıyla aşmaya başladı” ifadelerine yer verdi.

 

“KADINLARLA İLGİLİ SİYASETTE HEP POZİTİF AYRIMCILIK YAPTIM”

 

Milletvekili Aydın’ın “Genç kızı senin makamına iş istemeye ben nasıl göndereceğim?” sözlerine sinirlenen Başkan Özcan, “ ‘Kadın üzerinden siyaset yapma’ demek ne demek ya. Üstelik şu kardeşinizi hepiniz tanıyorsunuz uzun yıllardır. Ben kadınlarla ilgili siyasette hep pozitif ayrımcılık yaptım. Kadınların siyasette daha çok söz sahibi olabilmesi için her halde Türkiye’de benden fazla mücadele eden erkek siyasetçi de yoktur. Ama bu hanımefendi bunların hiç birini bilmez gibi,  artık haddini de aşan bir şekilde, ne diyor, ‘Genç kızı makamına iş isteyeme nasıl göndereceğim?’ Ne demektir bu ya? Bir, çocuklarımıza, gençlerimize iş bulmak hükümet olarak sizin göreviniz. İki, burada 20 binin üzerinde iş başvurusu var. Ben her gün onlarca kadınla görüşüyorum. Genç kızımızla görüşüyorum. Ne demektir bu ya? Biz sapık mıyız? Biz Ensar Vakfı’nın yöneticisi miyiz?  Benim özür dilediğim bir gafımdan dolayı kadın bizi resmen sapık yerine koyuyor. Bolu halkı adına ayıplıyorum. Ben burada binlerce insanla görüşüyorum” dedi.

 

“EN ÇOK ELEŞTİRİYİ CHP’DEN ALIYORUM”

 

Açıklamalarında en çok eleştiriyi partisinden aldığını belirten Başkan Özcan, “Ben en çok eleştiriyi CHP’den alıyorum. ‘Niye sadece bizim çocuklarımızı işe almıyorsun’ diye. ‘Niye AK Partililerin ve MHP’lilerin çocuklarını da işi alıyorsun. Niye sadece CHP’den ve İYİ Partinden almıyorsun’ diye eleştiri alıyorum. Bu şehirde yaşayan bana oy vermeyenlerin hakkı yok mu? Ben ne partiyi karıştırırım belediye işlerine ne de belediyeye yaptığım alımlarda partinin fikrini dikkate alırım. AK Partiden milletvekili aday adayı olmuş olan hanım efendi görevini yaptığı için görevine devam ediyor. Biz bilmiyoruz mu?” ifadelerini kullandı.

 

“İL BAŞKANI MİLLETVEKİLİNİN TALİMATI İLE HAREKET ETMEZ”

 

Açıklamalarında AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner’e de seslenen Başkan Özcan, “Açıklama yapan bir diğeri il başkanı, insan olarak seviyorum iyi birisi. Sıcak kanlı ama il başkanı gibi hareket etmiyor. Bir partinin il başkanı genel başkanın temsilcisindir. İl başkanı milletvekilinin talimatı ile hareket etmez. Milletvekilinin güdümüne girmez. Suat bey genç bir arkadaşımız. Siyasette bir yere gelmek istiyorsa birilerine yanaşarak değil, temsil ettiği partinin ilkelerini savunarak, genel başkanını kollayarak, saçma sapan işlere hayır diyebilerek umarım siyasette bir yere gelir” dedi.

 

“BENİM SAYEMDE BUNLARDA EKRANLARA ÇIKIYOR”

 

Türkiye’de tanınmış 3 belediye başkanından biri olduğu belirten Başkan Özcan, “Türkiye’de şu anda tanınmış 3 belediye başkanından biriyim. İmamoğlu, Mansur Bey birde ben. Bizim ismimiz bütün Türkiye tarafından duyuluyor. Benim sayemde bunlarda ekranlara çıkıyor. Türkiye gündemine ben girince A Haber buraya kamp kurdu. Bunlara da mikrofon uzatır hale geldi” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Bolu Takip Gazetesi

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı