BELEDİYE MECLİSİNDE ÇAYDAN SONRA KINA GERGİNLİĞİ
Haber
08 Eylül 2021 - Çarşamba 21:06
 
BELEDİYE MECLİSİNDE ÇAYDAN SONRA KINA GERGİNLİĞİ
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, partisi tarafından Disiplin Kuruluna göndermesine ilişkin, meclis toplantısında Ak Parti meclis üyelerine seslenerek açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında AK Partili meclis üyelerine ‘kına’ göndermesi yapan Başkan Özcan, yaşanan olayları anlattığı sırada masanın altına eğilerek kına atma şakası yaptı.
SİYASET Haberi
BELEDİYE MECLİSİNDE ÇAYDAN SONRA KINA GERGİNLİĞİ

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı 2. Oturumunda partisi tarafından Disiplin Kuruluna göndermesine ilişkin, açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında Ak Parti meclis üyelerine seslenen Başkan Özcan, açıklama yaptığı sırada “Nerde o kına? Bu günde kına atayım” diyerek masanın altına eğilerek AK partili üyeler göndermede bulundu.  Kına atma şakasında bulunduğunu belirten Başkan Özcan, “Şaka yaptım şaka. Korkmayın. Her şey her yerde atılmaz, sizin evinizde varsa sürersiniz. Beni partime disipline verdirttiniz. İnşallah bir gün arttırmak da size nasip olur” dedi.

 

“BAŞKA HİÇBİR ART NİYET YOKTU”

 

Açıklamasında AK Partili üyelere kendisini üzmeyi başardıklarını söyleyen Başkan Özcan, “Bu hafta ben baya üzüldüm. Beni üzmeyi baya başardınız. Sığınmacılarla ilgili düşüncelerimizi toplumla paylaştık. ‘Devlet politikası oluşması gerekir’ dedik. Türkiye bizim, kimine göre doğru, kimine göre yanlış çıkışımızdan sonra sığınmacıların nasıl geri gönderileceğini konuşmaya başladı. Ben burada hatta partimle de ters düştüm. Ters düştüm geleceğimizi düşünülerek ben bu konuyu gündeme getiriyorum dedim. Yoksa Bolu Belediye Başkanı olarak ne güzel bütçem var, ne güzel yatırımlarım var. Tamamen sorumluluk duygusun içerisinde. Yeminle söylüyorum başka hiçbir art niyet yoktu. Sonrasında gelişen süreçte de partimle birkaç konuda ters düştük. Ama haklı olduğum konular olduğu için bir işlem yapılmadı” ifadelerini kullandı.  

 

“BAZEN BOŞ BOĞAZLI DAVRANABİLİYORUZ”

 

Armağan Çağlayan’ın programında söylediği ifadeler için tüm kadınlardan bir kez daha özür dileyen Başkan Özcan,  “İstanbul’da, Armağan Çağlayan diye bir vatandaş, ben tanımıyorum aslında. Magazin ağırlıklı bir program. Siyasi ağırlıklı programlara katılmadım zaten davet edildiğim hallede de. Gittik, orada bir sürü şey konuştuk 45 dakika. Siyasi komik anılarımı yazacağım dedim. Sonra ‘ilk aklına gelen’ deyince bana göre benim gibi tecrübeli bir siyasetçinin anlatmaması gereken bir anımı anlattım. Tam 1 ay önce. Bir ay sonra birisi bunulmuş, benim açığımı kollayan birisi. Bunu gündeme getirmiş. Eyvallah, ben burada kusurluyum. Burada samimi olarak üzdüğüm hanımefendiler varsa, inanın kötü niyetle yapmadım, âmâsız fakatsız ‘özür diliyorum’ dedim” Anlatmamam gereken bir şeydi. Yanlış oldu. Ben hatamdan dolayı toplumdan özür dilemeyi bilen biriyim. Burada tekrardan da özür diliyorum. Bana göre benim gibi bir milletvekilliği, belediye başkanlığı, il başkanlığı yapmış bir siyasetçinin anlatmaması geren bir şeydi. Bazen boş boğazlı davranabiliyoruz. Buradan tekrar üzdüğüm tüm hanım efendilerden özür dilerim” dedi.

 

“EN SONUNDA BENİ GENEL MERKEZDE DİSİPLİNE VERDİLER”

 

Programda kullandığı ifadelerin ardından sosyal medyada kullanılan ifadeler ve paylaşımlara da değinen Başkan Özcan,  “Benim anlamadığım şeyler oldu. ‘iğrençsin Tanju’ gibi sosyal medyada Hashtagler açılmış. Bunlara milletvekilleri katılmış. Sadece Bolu Milletvekilleri değil. Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri Alpay Özalan da dâhil. Neredeyse bütün AK Parti Milletvekillerine mesaj gitmiş. Benim sığınmacılarla ilgili çıkışım olmasaydı. Türkiye’de birilerini çok rahatsız eden çıkışım olmasaydı inanın o Armağan Çağlayan’ın programındaki 30 saniyeyi kimse bulup araştırıp çıkartmayacaktı. Tamam saygı duyuyorum. Yandaş yandaşlığını yaptı. Köpürttükçe köpürttü. En sonunda beni genel merkezde disipline verdiler” ifadelerine yer verdi.

 

“BUGÜN DE KINAYI ATAYIM”

 

Açıklama yaptığı sırada AK Partili meclis üyelerin bulunduğu sıraya bakarak ‘Nerede o kına? Bugün de kınayı atayım’ diyerek masanın altına eğilen Başkan Özcan, AK Partili meclis üyelerinden tepki gelmesi üzerine, “Şaka yaptım şaka. Korkmayın. Her şey her yerde atılmaz, sizin evinizde varsa sürersiniz. Beni partime disipline verdirttiniz. İnşallah bir gün arttırmak da size nasip olur. ‘Biri bu adamı durdursun’ diyordunuz ya. İşte birileri duymuş disipline vermiş. Canı sağ olsun. Bir ceza verirlerse biz cezamızı çekeriz. Ama söyleyeceğimizden geri durmayız. Kendi partimde olsa, AK Partide olsa, MHP’de olsa ben düşüncemi saklamam” dedi.

 

Başkan Özcan’ın yaptığı bu şaka akıllara AK Partili Meclis üyelerine Çay fırlattığı meclis toplantısını getirdi.

 

Kaynak: Bolu Takip Gazetesi

Kaynak: Editör: Semih BAYKAL
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı