CİHAN ÖZKALEM ARTAN KİRA FİYATLARINA TEPKİ GÖSTERDİ
Haber
08 Eylül 2021 - Çarşamba 21:33
 
CİHAN ÖZKALEM ARTAN KİRA FİYATLARINA TEPKİ GÖSTERDİ
Bolu’da artan kira fiyatlarına bir tepki de Bolu Ülkü Ocakları’ndan geldi. Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Cihan Özkalem, yaptığı açıklamada, “Yetkililer harekete geçmeli, fırsatçılara yaptırım uygulanmalıdır” dedi.
SİYASET Haberi
CİHAN ÖZKALEM ARTAN KİRA FİYATLARINA TEPKİ GÖSTERDİ

Üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlayacağının açıklanmasının ardından Bolu’da kira fiyatları artmaya başladı. Kiralık evlerdeki fiyatların artması vatandaşın ve öğrencilerin cebini yakmaya devam ederken tepkiler de çoğalmaya başladı. Bolu’da artan kira fiyatlarına bir tepki de Bolu Ülkü Ocakları’ndan geldi.

 

“FIRSATÇILARA YAPTIRIM UYGULANMALIDIR”

 

Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Cihan Özkalem, artan kiralara tepki gösterdi. Özkalem yaptığı açıklamada, “Covid-19 nedeniyle yaklaşık 1.5 yılın ardından YÖK  üniversitelerde yüz yüze eğitim kararı almış bulunmaktadır. Bu kararla birlikte ilimiz  yaklaşık 40.000 öğrenciye  ev sahipliği  yapmaya hazırlanmaktadır. Hem bu yıl üniversiteyi kazanan, hem de pandemi nedeniyle evini kapatan öğrenciler ev arayışına girdi. Dolayısıyla emlak kiralama sektöründe yoğun bir hareketlilik yaşanmaya başladı. Fırsatçılar kol gezmekte, özellikle yabancılara fahiş fiyatlara kiralama yapan ev sahipleri, öğrenci kardeşlerimizi mağdur etmektedir. Böyle giderse yüksek kira artışları Bolu'da yaşayan vatandaşlarımıza da yansıyacaktır. Bir an önce bu gidişe dur denilmelidir. Yetkililer harekete geçmeli, fırsatçılara yaptırım uygulanmalıdır. Öğrenci kardeşlerimiz ve hemşerilerimiz yalnız değildir. Ülkü Ocakları olarak konunun takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör: Semih BAYKAL
Yorumlar
Haber Yazılımı