DÖRTDİVAN OSB İÇİN 46 FİRMA ÖN BAŞVURU YAPTI
Haber
09 Temmuz 2021 - Cuma 05:58
 
DÖRTDİVAN OSB İÇİN 46 FİRMA ÖN BAŞVURU YAPTI
İlimizin ekonomisine ve istihdamına büyük katkı sağlayacak olan, kurulması planlanan Dörtdivan OSB’nin yer seçimi talebi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca uygun görüldü. Valilik, yeni yapılması planlanan Dörtdivan OSB için 46 firma tarafından ön talep başvurusunun yapıldığını duyurdu.
EKONOMİ Haberi
DÖRTDİVAN OSB İÇİN 46 FİRMA ÖN BAŞVURU YAPTI

İlimiz Merkezde bulunan Bolu Karma ve Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde bulunun 85 parselin tamamının, Gerede İlçemizde bulunan Gerede Deri İhtisas Sanayi Bölgesi’nde bulunan 129 parselin 127’sinin ve Gerede Organize Sanayi Bölgesinde ise 46 parselin tamamının müteşebbislere tahsis edilmiş olması sebebiyle İlimizde yeni bir OSB kurulması ihtiyacı doğdu.

 

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI UYGUN GÖRDÜ

 

Ankara-İstanbul illerine ve Filyos Limanı ile Karadeniz Ereğli Limanına yakınlığı, çarpık sanayileşmenin önüne geçilecek olması nedeniyle Dörtdivan İlçemizde yeni bir OSB’nin kurulması büyük önem taşıyordu. Valilik öncülüğünde Dörtdivan Belediyesi, Bolu İl Özel İdaresi ve Bolu Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde, Dörtdivan İlçesi, Doğancılar ve Gücükler Köyü sınırları içerisinde kalan Anadolu otoyolu (TEM İstanbul Ankara otoyolu) kenarında 65,77 hat üzerine kurulması planlanan Dörtdivan OSB’nin yer seçimi talebi yapılmış ve yer seçimi talebi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca uygun görüldü.  

 

EKONOMİSİNE VE İSTİHDAMINA BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

 

Valilik, bölgede etüt çalışmalarına başlanacağını ve ilimizdeki mevcut OSB’lerde bulunan parsellerin hemen hemen tamamının müteşebbislere tahsis edildiğinden yeni yapılması planlanan Dörtdivan OSB için 46 firma tarafından ön talep başvurusu yapıldığını ifade etti. İlimizin ve Dörtdivan İlçemizin üretimine, ekonomisine ve istihdamına büyük katkı sağlayacak 5. OSB'nin İlimize ve Bolulu Hemşehrilerimize hayırlı olmasını dileyen Vali Ahmet Ümit, “İlimizin 5. OSB olan Dörtdivan OSB’nin kurulmasında başta Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: Editör: Semih BAYKAL
Yorumlar
Haber Yazılımı