DÖRTDİVAN OSB’YE KAVUŞUYOR
Haber
27 Mayıs 2021 - Perşembe 14:58
 
DÖRTDİVAN OSB’YE KAVUŞUYOR
Dörtdivan Belediye Başkanı Hamza Efe, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş’i ziyaret etti. Ziyarette Dörtdivan ilçesine kurulması planlanan OSB’de son durum ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.
EKONOMİ Haberi
DÖRTDİVAN OSB’YE KAVUŞUYOR

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ateş’e Dörtdivan’da kurulması planlanan OSB’nin hazırlık çalışmalarında gelinen son durum hakkında bilgiler veren Dörtdivan Belediye Başkanı Hamza Efe, Dörtdivan ilçesinde üretim ve istihdam açısından için büyük önem taşıyan OSB projesinin kuruluş başvuru dosyasını Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın taleplerine uygun biçimde hazırladıklarını ve dosyanın Bolu Valiliği’ne sunulma aşamasına geldiğini ifade etti. Dörtdivan Belediye Başkanı Efe, hazırlık sürecinin başından itibaren kendilerine sürekli destek olan TSO Başkanı Türker Ateş ve Oda Yönetim Kuruluna teşekkür etti.

 

ATEŞ, PROJEDE BİRLİKTE HAREKET ETMEYE DAVET ETTİ

 

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş ise ilin topyekün gelişmesi ve kalkınması için ilçelerin de bu doğrultuda gelişmesi gerektiğinin altını çizerek, ilçelerde üretim, yatırım ve istihdamın artmasının il ekonomisinin sağlıklı gelişimi ve büyümesi için olmazsa olmazlardan birisi olduğunu kaydetti. Başkan Ateş, gerek Dörtdivan ilçesinin gelişimine, gerekse Bolu sanayisinin büyümesine yapacağı katkı nedeniyle önem taşıyan Dörtdivan OSB’nin kuruluş hazırlıkları sürecinde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede ile de gerekli istişarelerde bulunduklarını dile getirdi. TSO Başkanı Ateş, Dörtdivan Belediye Başkanı Hamza Efe’ye bu süreçte gösterdiği gayret için teşekkür ederek herkesi Dörtdivan ilçesi için büyük önem taşıyan bu projede birlikte hareket etmeye davet etti.

Kaynak: Editör: Semih BAYKAL
Yorumlar
Haber Yazılımı