NARKO TİMLERİ OKUL ÖNLERİNDE UYUŞTURUCUYA GÖZ AÇTIRMIYOR
Haber
09 Eylül 2021 - Perşembe 18:46
 
NARKO TİMLERİ OKUL ÖNLERİNDE UYUŞTURUCUYA GÖZ AÇTIRMIYOR
Pandemi nedeniyle yaklaşık 1.5 yıldır kapalı olan okulların açılması ile birlikte, Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri, öğrencilerin uyuşturucuya yönlenmemesi için uygulama başlattı.
ASAYİŞ Haberi
NARKO TİMLERİ OKUL ÖNLERİNDE UYUŞTURUCUYA GÖZ AÇTIRMIYOR

NARKO timleri uyuşturucuyla mücadele kapsamında okul önlerinde bekleyen ve dolaşan şüpheli şahıslar üzerine uygulama gerçekleştirdi. Şüpheli şahısların üst ve çanta araması ve GBT’leri araştırıldı. Bugüne kadar ilimizde başarılı işlere imza atan NARKO ekipleri uyuşturucunun zararları ve kullanılması halinde gençleri nasıl etkilediği konusunda öğrencilere bilgilendirme yaptı.

 

“AMACIMIZ UYUŞTURUCU TACİRLERİNE, TORBACILARA AMAN VERMEMEKTİR”

 

Uyuşturucu kullanımı ve satışı konusunda özellikle okul önleri ve çevresinde şüpheli şahıslar hakkında uygulamaların devam edeceğini belirten NARKO timi yetkilileri “Pandemi sonrası yaklaşık 1.5 yıl aradan sonra okullarımız eğitim ve öğretime başladı. Amacımız uyuşturucu tacirlerine, torbacılara aman vermemektir. Küçük yaşta öğrencilerimizin uyuşturucuya yönlenmesini önlemek adına bu tür uygulamalarımız devam edecektir. Öğrencilerimizden istediğimiz kendilerine uyuşturucu satmaya çalışan ve şüpheli buldukları kişileri 112 vasıtasıyla bizlere bildirmeleridir” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Editör: Semih BAYKAL
Yorumlar
Haber Yazılımı