TANJU BAŞKAN EK HİZMET BİNASININ TEMELİNİ ATTI
Haber
25 Eylül 2021 - Cumartesi 15:45
 
TANJU BAŞKAN EK HİZMET BİNASININ TEMELİNİ ATTI
Bolu Belediyesi Dış birimleri ve belediye şirketini aynı çatı altında toplayacak yeni Ek Hizmet Binası’nın temel atma töreni gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
TANJU BAŞKAN EK HİZMET BİNASININ TEMELİNİ ATTI

Fen İşleri Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü gibi uzun yıllardır prefabrik yapılarda hizmet veren dış müdürlükler ile belediye şirketini aynı çatı altında toplayacak yeni Ek Hizmet Binası’nın temeli dualarla atıldı.

 

 “ÇALIŞMA KOŞULLARIMIZA DA CİDDİ BİR FAYDA SAĞLAYACAK”

 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, törende yaptığı konuşmada, yoğunluktan dolayı Temmuz ayında yapımına başlanılan projenin temel atma törenini bugüne kadar gerçekleştiremediklerini söyledi.Ardından Ek Hizmet Binasına neden ihtiyaç duyulduğuna açıklık getiren Özcan, “Bizim çok önemli müdürlüklerimiz var, yani bütün müdürlüklerimiz birbirinden kıymetli ama bütçe itibariyle Fen İşleri Müdürlüğümüzün bütçesi 150-200 milyon lira arası, Destek Hizmetleri Müdürlüğümüzün bütçesi yine belediyenin en yüksek bütçelerinden biri. Şirketimiz çok önemli işler yapıyor. Her yıl milyonlarca liralık yatırım yapıyor. Etüt Proje Müdürlüğümüzü kurduk. Ama buradaki en önemli müdürlüklerimiz şurada gördüğünüz baraka gibi prefabrik yapılarda faaliyet gösteriyordu. Yani belediyenin en çok yatırım yapan, en çok bütçeyi kullanan müdürlükleri prefabrikteydi. İşte bu eksikliği gördük, bu birimlerimiz için acil bir ek hizmet binasına ihtiyaç var dedik. Bolu’muza yakışır, çalışma koşullarının daha rahat olacağı bir ek hizmet binası yapmaya karar verdik. Yine temizlik işçilerimiz dâhil burada çalışan arkadaşlarımızın yemek yiyebileceği bir alan bile yoktu. Bu bina bodrum + 3 katlı bir bina. Arkasında da 387 metrekarelik modern bir yemekhane yapacağız. Arkadaşlarımız mesai durumlarına göre burada gelip, daha iyi şartlarda yemeklerini yiyebilecekler. Bizim çalışma koşullarımıza da ciddi bir fayda sağlayacak bu yeni bina” diye konuştu.

 

“6 MİLYON 910 BİN LİRAYA MAL OLACAK”

 

Başkan Özcan, binanın maliyeti ile ilgili yaptığı açıklamada, “Buranın yaklaşık maliyeti 9 milyon 487 bin liradan çıkmışız ihaleye. İhalede ciddi kırım olmuş. Sebebi de şu biz iş alan müteahhitlere düzgün ödeme yapıyoruz. Müteahhitler artık Bolu Belediyesi’nin bir işine girerken, param nasıl olsa zamanında ödenir düşüncesiyle hesabını kitabını yapıyor. İşte 9 milyon 487 bin liradan çıktığımız ihaleyi 6 milyon 910 bin liradan sözleşme imzalamışız. İşin süresini 220 gün olarak öngörmüşüz. Kısıtlamalar varken Temmuz ayında buranın grobetonu dökülüyordu. İlk butona bastım. Müteahhitimiz hızlı ilerlemiş bana verdiği söze göre de aralık ayı sonunda burası tamamlanmış olacak” ifadelerini kullandı.

 

“YUKARI ÇARŞI’DAN SÖKÜLEN TAŞLAR DEĞERLENDİRİLECEK”

 

Tanju Özcan, son olarak binanın dış peyzaj düzenlemelerine değinerek, “Bizim anlayışımıza göre israf amasız ve fakatsız haram. O yüzden biz yukarı çarşıdan söktüğümüz taşların sağlam olanlarını burada değerlendireceğiz.  Her alanda kılı kırk yararak tasarruf etmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Semih BAYKAL
Yorumlar
Haber Yazılımı