TANJU ÖZCAN KADINLARDAN ÖZÜR DİLEDİ
Haber
02 Eylül 2021 - Perşembe 18:47
 
TANJU ÖZCAN KADINLARDAN ÖZÜR DİLEDİ
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın katıldığı bir Youtube programında kendisinden tüp bebek konusunda yardım isteyen bir kadınla ilgili anlattığı anısı tepkilere sebep oldu. Başkan Özcan, her geçen gün kendisine yönelik yapılan tepkileri haklı bularak kadınlardan özür diledi.
GÜNDEM Haberi
TANJU ÖZCAN KADINLARDAN ÖZÜR DİLEDİ

Başkan Özcan konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Program zaten magazin ağırlıklı bir programdı. Orada bana 'Ne yapmak istiyorsun? En büyük hayalin ne?' diye sordu. Ben de 'Siyasetin mizah dolu yanlarını hiçbir siyasetçi yazmadı. Çok fazla mizah dolu anılarımız da var. Bunları yazmak istiyorum. Espri de yaparak bunları yazabilmek için cezaevine girmem lazım. Bu kadar yoğunlukta nasıl yazayım?' dedim. Sonra 'Aklınıza gelen ilk esprili anınızı anlatır mısınız?' dedi. Benim de bu geldi. Keşke gelmeseydi. Bir kadıncağız açılışta yanıma geldi. Ankara’ya yetişmem gerekiyordu. 'Tanju Bey size bir şey söyleyebilir miyim?' dedi. 'Meclise yetişmem gerekiyor. Burada söyleyebilecekseniz' dedim. O da 'Çocuğum olmuyor. Yardımcı olur musunuz?' dedi. Kadın başında tüp bebek tedavisi ya da sağlık sorunu olduğunu söylemediği için oradakiler de şaşkınlıkla izlediler. Bu yaşanmış bir olay. O program magazin ağırlıklı bir program ama benim gibi tecrübeli bir siyasetçinin böyle bir anıyı orada anlatmaması gerekiyordu. Ama benim orada amacım kadınlarımızı rencide etmek değildi. Hiçbir zaman kadına hayatı boyunca elini kaldırmış, şiddet kelimesi ağzından çıkmış bir adam değilim. Bunu herkes biliyor. Kadınlara ne kadar saygılı olduğumu herkes bilir. O anıyı anlattığım için üzgünüm. O anda ağzımızdan o anı çıktı” ifadelerini kullandı.

 

 “BANA KADINLARDAN ÖZÜR DİLEMEK DÜŞER”

 

Anlattıklarından dolayı üzüntü duyan kadınlardan özür dilediğini belirten Özcan, “Açığımızı arıyorlar. Bizim de orada anlatmamamız gereken bir anımızı anlattık. Bazen siyasetçi çok konuşurken ağzından anlatmaması gereken bir şeyi anlatır ya o benim samimiyetimden. Yoksa iğrençliğimden falan değil. Bunu yapanların ne amaçla yaptığını, kimler olduğunu biliyorum. Halk beni biliyor. Yakın çevrem, iş arkadaşlarım kadınlara nasıl pozitif ayrımcılıkla yaklaştığımı biliyor. Ama bundan dolayı gerçekten, samimiyetle üzüntü duyan kadınlar ve dernekleri varsa onlardan özür dilemek düşer bana” dedi.

Kaynak: Editör: Semih BAYKAL
Yorumlar
Haber Yazılımı