YÖNETMELİĞE AYKIRI MÜDÜRÜ YENİDEN ATADILAR
Haber
19 Ağustos 2021 - Perşembe 17:48
 
YÖNETMELİĞE AYKIRI MÜDÜRÜ YENİDEN ATADILAR
Bolu’nun Mengen ilçesinde bulunan Mengen Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Abdurrahman Elarslan 4 yıllık görev süresinin bitmesine rağmen yönetmeliğe aykırı olarak müdürlük yapmaya devam ediyor.
GÜNDEM Haberi
YÖNETMELİĞE AYKIRI MÜDÜRÜ YENİDEN ATADILAR

Bolu’nun Mengen ilçesinde bulunan Mengen Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Abdurrahman Elarslan 4 yıllık görev süresinin bitmesine ve yönetmeliğe aykırı olmasına rağmen yeniden müdür oldu. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Program ve Proje Uygulanan Eğitim Kurumları Yönetmeliği’nin 10’uncu maddesi 6’ncı fıkrasında bulunan maddeye göre branşları doğrultusunda okulda müdürlük yapamayacak olan Elarslan’ın ismi 4 yıllık görev süresi biten müdürler arasında da yer aldı.

 

MÜDÜRLÜK KONTENJANI NEDEN AÇILMADI?

 

Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 12.03.2021 tarihinde bütün Türkiye gönderdiği talep yazısında Okul Müdürlüğü  ve Müdür Başyardımcılığı kapalı gösterilmiş, bütün Türkiyeden yapılabilecek başvurular  engellenmiştir. Fakat Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü 02.04.2021 tarihli duyurusunda,  Mevcut müdür Abdurrahman Elarslan’ın 4 yıllık  görev süresinin dolan yöneticiler arasında bildirerek kendi kendini yalanlamıştır. Mengen Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde müdür kontenjanı neden açılmadı.  4 yıllık görev süresi biten Elarslan’dan sonra okulda müdür kontenjanında açık oluşmasına rağmen Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan öğretmen açığı bildirisinde müdürlük kontenjanı dolu gösterilerek Elarslan bir kez daha Mengen Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne müdür olarak atandı.

 

BRANŞI MÜDÜR OLMASINI ENGELLİYOR

 

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Program ve Proje Uygulanan Eğitim Kurumları Yönetmeliği’nin 10’uncu maddesi 6’ncı fıkrasına göre “mesleki ve teknik eğitim kurumlarının müdürleri okulda uygulanan meslek alanları itibarıyla atanabilecek atölye ve laboratuvar öğretmenleri arasından görevlendirilmesi esastır” denilmektedir. . Ancak, branşı Konaklama ve Seyahat Hizmetleri olan Abdurrahman Erarslan’ın yönetmelik maddesine uymamasına rağmen nasıl müdür olarak görevlendirildiği merak konusu oldu.

 

EŞİ GAZETECİLERİ TEHDİT ETTİ

 

Abdurrahman Elarslan hakkında çıkan haberlerin ardından Elarslan’ın eşi, gazetecileri arayarak tehditler savurdu. Yapılan haberin gerçeği yansıtmadığını dile getiren eş Elarslan, yönetmelikten bir haber tehditlerini yineledi.

 

Kaynak: www.mengenhedef.com

Kaynak: Editör: Semih BAYKAL
Yorumlar
Haber Yazılımı