20 BİN SAĞLIK PERSONELİNDEN 117’Sİ BOLU’YA ATANDI
Haber
28 Aralık 2021 - Salı 15:28
 
20 BİN SAĞLIK PERSONELİNDEN 117’Sİ BOLU’YA ATANDI
AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde ataması yapılan 20 bin sözleşmeli personelden 117’sinin Bolu’ya atandığını açıkladı.
SAĞLIK Haberi
20 BİN SAĞLIK PERSONELİNDEN 117’Sİ BOLU’YA ATANDI

Sağlık Bakanlığı’nın 20 bin sözleşmeli personel alımına ilişkin sonuçları açıklandı. Söz konusu alımlar kapsamında Bolu’ya da 117 sağlık personelinin ataması yapıldı. Bolu’ya yapılan atamalar; hemşire, röntgen, tıbbı sekreter, anestezi, ortopedi, çocuk gelişimcisi, diyaliz, ebe, diyetisyen, ameliyat, elektronörofizyoloji, fizyoterapist, ilk ve acil yardım, sosyal çalışmacı, ağız ve diş sağlığı, psikolog, diş protez, fizik tedavi teknikeri, çevre sağlığı, laboratuvar, eczane teknikeri, dil ve konuşma terapisti branşlarında oldu. 117 sözleşmeli sağlık personeli yakın zamanda, Bolu merkez ile birlikte Kıbrıscık, Mengen, Mudurnu, Seben, Gerede, Göynük ve Dörtdivan ilçelerinde bulunan sağlık kuruluşlarında görevlerine başlayacak.

 

“GÖREVLERİNDE BAŞARILAR DİLİYORUM”

 

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, “AK Parti iktidarı olarak halkımıza her alanda en iyi hizmeti verebilmek adına çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu çerçevede son atamalarla birlikte sağlık ordumuzu daha da güçlendirdik. İlimize de 117 sağlık personelinin ataması yapıldı. Dünyanın gıpta ile baktığı çok gelişmiş bir sağlık sistemimiz var.  Bu sistemi daha da ileriye taşımayı ve milletimize daha kaliteli ve daha hızlı bir sağlık hizmeti sunmayı hedefliyoruz. Bütün sağlık çalışanlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Semih BAYKAL
Yorumlar
Haber Yazılımı