ANNE SÜTÜ ÖNEMLİ!!!
Haber
21 Mart 2022 - Pazartesi 15:47
 
ANNE SÜTÜ ÖNEMLİ!!!
Bolu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı kapsamında Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Uygulama eğitimi verildi.
SAĞLIK Haberi
ANNE SÜTÜ ÖNEMLİ!!!

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Birimine bağlı Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından yürütülen “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” çalışmaları kapsamında İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İzzet Baysal Devlet Hastanesi, Gerede Devlet Hastanesi, Özel Çağsu Hastanesi, Özel Fatma Hatun Hastanesi, Aile Sağlığı Merkezleri ve Toplum Sağlığı Merkezlerinde görev yapan hekim, ebe ve hemşirelere yönelik eğitim düzenlendi. Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Uygulama Eğitimi 3-4 Mart 2022 ve 14-15-16 Mart 2022 tarihlerinde 7 grup şeklinde yapıldı.

 

BELGELERİ TAKDİM EDİLDİ

 

Sağlık Bakanlığı ve UNICEF işbirliğinde temel amacı emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesi olan “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” 1991 yılından bugüne sürdürülmekte. Bu program çerçevesinde tüm Türkiye’de gebelik döneminden başlanarak annelere “İlk 6 ay sadece anne sütü verilmesi ve 6. aydan sonra uygun besinlerle beraber emzirmenin 2 yaş ve ötesine kadar devam ettirilmesi.” öğütlenmekte. Düzenlenen eğitimin ardından konu anlatımı, uygulama ve değerlendirmeler sonrasında eğitime katılanlara belgeleri takdim edildi.

Kaynak: Editör: Semih BAYKAL
Yorumlar
Haber Yazılımı