BOLU’NUN KADIN MARANGOZ USTASI AYŞE HANIM
Haber
21 Haziran 2021 - Pazartesi 18:31
 
BOLU’NUN KADIN MARANGOZ USTASI AYŞE HANIM
Bolu’da 3 çocuk annesi 45 yaşındaki Ayşe Sepetçi, 9 yıldır kocasının kurduğu Moba mobilya atölyesinde kadının yapamaz denilen her işi başarıyla yapıyor.
YAŞAM Haberi
BOLU’NUN KADIN MARANGOZ USTASI AYŞE HANIM

Bolu’da 91 yılından itibaren mobilya ve dekorasyon ustası olarak çalışan eşi Orhan Sepetçi’nin 2008 yılında İzzet Baysal Sanayi Sitesi’nde kurduğu Moba Mobilya isimli atölyesinde 2012 yılından itibaren çalışmaya başlayan 3 çocuk annesi Ayşe Sepetçi eşine hem can yoldaşlığı hem de iş ortaklığı yapıyor.

 

HAYALLERİNİZDEKİ MOBİLYA ONUN ELLERİNDE CANLANIYOR

 

Ayşe Sepetçi, 9 yıldır İzzet Baysal Sanayi Sitesi’nde Moba Mobilya’da kocası Orhan Sepetçi ile birlikte Mutfak Dolabı, Amerikan Panel Kapı, Mobilya Kapılar, Portmanto, Banyo Dolabı imalatı yapıyor.  

 

EŞİNE YARDIMCI OLMAK İÇİN BAŞLADI ŞİMDİ USTA OLDU

 

Marangoz olmaya nasıl karar verdiğini anlatan 45 yaşındaki Ayşe Spetçi; “Eşim 1991 yılında meslek lisesi mobilya ve dekorasyon bölümünden mezun oldu. Yaklaşık 12 yıl başkasının işinde çalıştıktan sonra 2003 yılında bir ortağıyla kendi işini kurdu. 2008 yılında da eşim İzzet Baysal Sanayi Sitesine kendi atölyesini açtı. Bende ilk başlarda zaman zaman çocuklarla kocamın yanına gelerek atölye de etrafı topluyordum” dedi.

 

KOCASI EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ

 

Çocuklar büyüdükten sonra iş hayatına girmek istediğini kocasına söylediğini ifade eden Ayşe hanım, kocasının bunun üzerine beraber çalışmayı teklif ettiğini dile getirdi. Sepetçi; “Ben zaten iş hayatına girmek istiyordum. Bir gün bu isteğimi kocama ilettim. Kocamda başka birinin yanında çalışacağına gel birlikte çalışalım dedi. Bununla birlikte 2012 yılında bu yana kocamla birlikte iş hayatına atılmış oldum” diye konuştu.

 

“ÜRÜNLERİMİZİ İMALATTAN HALKA SUNUYORUZ”

 

Moba isimli mobilya atölyelerinde yaptıkları işler hakkında da bilgiler veren Ayşe Hanım; “Kocamla birlikte her işi yapıyorum. Zaman zaman kocamla beraber ölçü almaya gidiyorum. Atölyemizde  Mutfak Dolabı, Amerikan Panel Kapı, Mobilya Kapılar, Portmanto, Banyo Dolabı gibi ürünleri imalattan halka sunuyoruz. Tabi ki önceliğimiz müşterinin bizden ne istediğidir. Müşteriler hayallerinde nasıl bir ürün isterlerse biz kocamla onu üretip hayallerini gerçeğe dönüştürüyoruz” şeklinde ifade etti.  

 

“İSTEDİKTEN SONRA KADININ BAŞARAMAYACAĞI HİÇBİR İŞ YOKTUR”

 

İş hayatına atılmak isteyen kadınlara da bir çağırı da bulunan Sepetçi; “İki el bir baş için. Ellerinden geldikçe kocalarına yardımcı olsunlar. Çünkü kocaları da evlerine ekmek getirmek için çalışıyor. Kadınlar ben bu işi yapmam demesin. İstedikten sonra kadının başaramayacağı hiçbir iş yoktur. Onlar sadece başarabileceklerine inansınlar ve kendilerine güvensinler” cümlelerine yer verdi.

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı