ÇAĞSU HASTANESİ FİZİK TEDAVİDE ROBOT TEDAVİSİNİ BOLU’DA HİZMETE SUNDU
Haber
20 Haziran 2022 - Pazartesi 19:16
 
ÇAĞSU HASTANESİ FİZİK TEDAVİDE ROBOT TEDAVİSİNİ BOLU’DA HİZMETE SUNDU
Özel Çağsu Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümünde hizmete sunulan Robotic Antalgic Trak büyük ilgi görüyor.
SAĞLIK Haberi
ÇAĞSU HASTANESİ FİZİK TEDAVİDE ROBOT TEDAVİSİNİ BOLU’DA HİZMETE SUNDU

Robotik tedavilerin olumlu sonuçlarından halkımızın faydalanmasını önemsiyoruz diyen Özel Çağsu Hastanesi  Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doktor Ali İhsan Kadıoğlu Robotic Antalgic Trak   tedaviyi nasıl yaptıklarını şöyle anlattı.

Robotic Antalgic Trak Ameliyatsız Bel-Boyun Fıtıkları Tedavisi Nedir ?

Amerika Birleşik Devletleri ilaç ve Gıda dairesi (FDA) tarafından, omurga fıtıklarında baskı giderici tedavi olarak onaylanmış Robotic Antalgic Trak Desteği, aynı zamanda dünyanın ilk eklem hareketliliğini arttırıcı omurga dekompresyon sistemidir.Robotic Antalgic Trak desteği, omurgalar arasındaki diskleri yavaş yavaş açarak, bunların sinirler üzerindeki baskısını ortadan kaldırır.

Robotic Antalgic Trak Bel Ftığı ve Boyun fıtığı hastalıklarının tedavisinde son derece etkilidir. Ameliyatsız ve ağrısız bir yöntemdir. Hızlı tedavi imkanı ile kişinin işine çabucak dönmesini sağlar. Güvenli tedavi imkanı sunar. Tedavide  Robotic ve Bilgisayar teknolojilerinden yararlanılır.Yenilikçi tedavi şeklidir. Hastaya zarar vermeyen uygulamadır. Uygulama son derece kolaydır.Hasta robotic cihazın oturma koltuğunda üzerindeki mevcut giysileriyle oturur ve boyun kemeri bağlandıktan sonra cihazın hastaya özel ayarları yapılır dekompresyon  işlemi gerçekleştirilir.

Robotic Antalgic Trak Desteği Hangi Durumlarda Uygulanır?

    Bel Fıtığı

    Boyun Fıtığı

    Bel Kayması

    Kanal Darlığ

    Boyun Gerginliği

    Bel Tutulması

    Kalça ve Bacak Ağrıları

    Omuz ve Kol Ağrıları

    Bazı Romatizmal Ağrılar

Özel Çağsu Hastanesi Fizik Tedavi ünitesinde hizmete giren Robotic Antalgic Trak uzun dönemde birçok ilden hastanın ilimize gelerek tedavi olmasına vesile olacağı öngörülüyor .

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı