EL EMEĞİ YÜZLERCE ESER SERGİLENDİ
Haber
03 Haziran 2021 - Perşembe 18:32
 
EL EMEĞİ YÜZLERCE ESER SERGİLENDİ
Bolu Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde düzenlenen kurslarda yapılan el emeği yüzlerce çalışma, açılan sergide görücüye çıktı. Serginin açılışını Vali Ahmet Ümit, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir ve diğer il protokolü yaptı.
YAŞAM Haberi
EL EMEĞİ YÜZLERCE ESER SERGİLENDİ

Bolu Belediyesi ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen kurslarda, usta öğreticiler ve kursiyerler tarafından yapılan el emeği yüzlerce ürün, “1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftası” etkinlikleri kapsamında Karaçayır İl Gençlik Merkezi’nde açılan sergide görücüye çıktı.

 

SERGİ HALKOYUNLARI GÖSTERİSİYLE AÇILDI 

 

Sergi açılışına Vali Ahmet Ümit, Bolu Belediye Başkanlığı Sözcüsü ve Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı ile diğer il protokolü üyeleri, usta öğreticiler, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı. Programda ilk halk oyunları gösterisi yapıldı. Ardından protokol konuşmaları gerçekleşti. Vali Ahmet Ümit, Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir ve protokol üyeleri daha sonra, serginin açılış kurdelesini keserek sergiyi dolaştılar.

 

EBRU ÇALIŞMASI YAPTI

 

Bolu Belediye Başkanlığı Sözcüsü ve Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, mantar yetiştiriciliği kursundan, el sanatları kurslarına kadar birçok farklı kursta yapılan ürünlerin sergilendiği stantları ilgiyle dolaşarak, eser sahiplerinden bilgiler aldı.  Özdemir ayrıca, geleneksel Türk Ebru Sanatı eserlerinin sergilendiği stantta önlük giyerek Ebru çalışması yaptı.

Kaynak: Editör: Semih BAYKAL
Yorumlar
Haber Yazılımı