TSO BAŞKANI ATEŞ AZERBAYCAN’DA
Haber
13 Eylül 2021 - Pazartesi 16:20
 
TSO BAŞKANI ATEŞ AZERBAYCAN’DA
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte Türk Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Azerbaycan’da düzenlenen İş Forumu’na katıldı.
EKONOMİ Haberi
TSO BAŞKANI ATEŞ AZERBAYCAN’DA

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgız Cumhuriyeti, Türkmenistan, Özbekistan ve Macaristan arasındaki karşılıklı ticaret ve yatırım ilişkilerinin gelişmesine destek olmak amacıyla kurulan ve başkanlığını Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yaptığı Türk Ticaret ve Sanayi Odası’nın organizasyonunda gerçekleştirilen Türk Dünyası Azerbaycan İş Forumu’na TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun heyetinde iştirak etti.

 

TİCARET VE YATIRIMIN KOLAYLAŞTIRILMASINA YÖNELİK DEĞERLENDİRMELER PAYLAŞILDI

 

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen ve üye ülkelerin ticaret bakanları, ticaret ve sanayi odası başkanları ile iş dünyası temsilcilerinin katıldığı İş Forumu’nda, Türk dünyasında ticaret ve yatırımın kolaylaştırılmasına yönelik görüş ve değerlendirmeler paylaşıldı. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun yanı sıra foruma katılan Ticaret Bakanı Mehmet Muş da bir konuşma gerçekleştirdi. Program kapsamında yapılan sektörel görüşmelerde ise Başkan Türker Ateş, Türk dünyasından katılımcılar ile çeşitli görüşmelerde bulunarak Bolu ekonomisini tanıttı, sektörel yapı, ihraç-ithal ürünler ve yatırım olanakları ile ilgili bilgiler aktardı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı