ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN PERMAKÜLTÜR STANDI
Haber
27 Mayıs 2022 - Cuma 11:45
 
ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN PERMAKÜLTÜR STANDI
Gıda Tarım ve Hayvancılık ile Yapı Mobilya ve Ev Tekstili fuarında Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanlığı ‘Permakültür’ stadıyla yerini aldı. Açılan stantla Ülkü Ocakları tarafından hayata geçirilen permakültür projesi katılımcılara anlatıldı.
GÜNDEM Haberi
ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN PERMAKÜLTÜR STANDI

Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanlığı, 4 gün sürecek olan Gıda Tarım ve Hayvancılık ile Yapı Mobilya ve Ev Tekstili Fuarında açtıkları stantla yerini aldı. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından hayata geçirilen ‘Permakültür’ çalışmaların anlatıldığı broşür ve tohum kalemlerin katılımcılara dağıtıldığı stant, vatandaşların yoğun ilgisini çekti.

 

Permakültür çalışmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı Cihan Özkalem, “Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak geleceğin büyük Türkiye’sini inşa ederken, her alanda bilinçli ve kültürlü nesiller yetişmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ülkü Ocakları olarak dünyada ve ülkemizde yaşanabilecek sorunlara yönelik çözümler üretebilmek adına çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Permakültür, özellikle şehirlerde; balkon, teras ve bahçe gibi değerlendirilebilir alanlarda herkesin kendi sebze ve meyvesini yetiştirmesini sağlayan ve bunun da sürdürülebilir olmasını sağlayan bir tasarım modelidir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı